mapa 14. výlet Institutu svatého Josefa
Okoř a Otvovice   23.5.2009 foto

Okoř, již ve 13. století zde stál objekt s charakterem hradu

foto foto


vstup do podzemí hradu, (vlevo), mezi Otvovicemi a Minicemi se těžilo uhlí již v polovině 19. století, na haldách s četnými karbonskými zkamenělinami, dnes doplněnými překážkami, trénují cyklisté, motorkáři a další nadšenci (vpravo)

foto foto foto


štola VIII, Bohemia II (Jan Křtitel), štola VI (Thomas), štola V (Václav) obr. vpravo, Bohemia I, štola I (Bohemia II) obr. vlevo, štoly bývaly volně přístupné, v srpnu 2005 došlo k jejich uzavření (v dubnu 2005 jsme je ještě prolézali), na obrázku uprostřed výchoz hlavní kladenské uhelné sloje

foto foto


kůra plavuně a kapradina - karbonské zkameněliny nalezené v této lokalitě

související výlety 1   2   3

Skryje a okolí   16.5.2009

4. autovýlet s Honzou

foto foto


Týřov - zřícenina vícevěžového hradu francouzského typu ze 13. století, sklepení hradu

foto foto


válcová věž a průhled vzhůru (výše), hranatá věž a Skryjské jezírko napájené Zbirožským potokem přes průrvu ve skalách (níže)

foto foto


foto trilobiti ve Skryjích (níže)


foto


"Zde skolen zločinnou rukou Isidor Kolský vykonávaje věrně službu svoji. * 19.2.1839 † 18.8.1889. Pomník věnoval na trvalou paměť jeho vděčný službodárce Max Egon kníže z Fürstenbergů"
kříž stojí 1 km severně od obce Hracholusky, v místech kde pytlák Kopřiva zastřelil z bezprostřední blízkosti hajnéhosouvisející výlet:  1     zpět na minulou stránku     zpět na úvodní stránku